Aktualności


Ogłoszenie 

Zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego z dnia 11.04.2022 r. w odniesieniu do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r.
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
, oraz w sprawie zniesienia zaktualizowanych rekomendacji MRiPS, MZ i GIS dla domów pomocy społecznej i placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku w związku ze szczepieniami mieszkańców i pracowników tych placówek przeciwko COVID-19;

 

zostaje przywrócone normalne funkcjonowanie domów pomocy społecznej oraz placówek zapewniających całodobową opiekę z okresu przed wystąpieniem stanu epidemii.

 

W związku z tym w naszym domu przywracamy odwiedziny Mieszkanek przez osoby bliskie zgodnie z harmonogramem funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Farnej 3 we Wrocławiu:

 

od poniedziałku do niedzieli w godz.: 1000 - 1800

 

Osoby odwiedzające zobowiązane są do dokonania wpisu w książce odwiedzin, dostępnej w pomieszczeniu portierni DPS-u.

Odwiedziny Mieszkanek leżących odbywają się w pokojach, natomiast sprawne Mieszkanki przyjmują swoich Gości w pomieszczeniach do tego przeznaczonych na parterze Zakładu.

Prosimy o informację telefoniczną o planowanych wizytach.

 

 

Darmowe tablety od Fundacji Biedronki!

Fundacja biedronki

 

Fundacja Biedronki podarowała tablety dla podopiecznych domów pomocy społecznej i innych ośrodków całodobowej opieki nad seniorami w całej Polsce. Wsparcie otrzymała również nasza placówka - za co bardzo dziękujemy! Przekazane urządzenia mają służyć do kontaktów osób starszych z bliskimi i edukacji.

 

Fundacja Biedronki przekazała nam urządzenia Samsung Galaxy z LTE i rozszerzoną 3-letnią gwarancją, etui oraz szkłem ochronnym. Z racji kolejnych fal pandemii, domy pomocy społecznej i inne placówki stałego pobytu dla osób starszych w dużej mierze ograniczają obecnie odwiedziny, dlatego tablety od Fundacji Biedronki mają pomóc utrzymywać relacje seniorów z rodziną i bliskimi. W całej Polsce tablety otrzymały aż 253 placówki!

Ponad 20 procent z 253 ośrodków zakwalifikowanych do programu nie udostępniało wcześniej swoim podopiecznym żadnego urządzenia do komunikacji, rozumianego jako komputer, telefon, czy tablet. Tablet Fundacji Biedronki będzie dla nich pierwszym narzędziem, które pozwoli seniorom na wirtualny kontakt ze światem zewnętrznym. Dostęp do urządzenia otrzyma ponad 18 tys. seniorów w całej Polsce mamy nadzieję, że tablety sprawią im radość i że dzięki nim będą mieli lepszy kontakt z bliskimi – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Tablety mają spełniać nie tylko podstawową funkcję komunikacyjną, ale również wspierać seniorów w codziennym funkcjonowaniu i aktywnościach kulturalnych.

Fundacja Biedronki zadbała również o aspekt edukacyjny akcji. W ramach projektu „Siłownia Pamięci” Fundacji Stocznia, na tablety zostały wgrane specjalne aplikacje służące do trenowania umysłu. Ćwiczenia wymagające koncentracji i zapamiętywania różnego rodzaju informacji wpływają pozytywnie na utrzymywanie sprawności funkcji poznawczych[1]. Angażują różne obszary i funkcje mózgu, m.in. logiczne myślenie, pamięć czy koordynację wzrokowo-ruchową. Regularnie wykonywane mogą poprawić sprawności umysłu, utrzymać jego aktualny stan, a nawet opóźnić objawy demencji o 5-10 lat[2].

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki powstała w kwietniu 2020 roku. Jej misją jest pomaganie seniorom i poprawa jakości ich życia. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych oraz rozwoju wolontariatu. Fundacja wspiera domy pomocy społecznej, hospicja, czy też zakłady opiekuńczo-lecznicze – w czasie pandemii koronawirusa 665 placówek otrzymało darowiznę w postaci środków ochrony i czystości, których wartość przekracza 11 mln złotych. Fundacji Biedronki rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy „Na codzienne zakupy” i „Karta Dobra”, w ramach których potrzebujący seniorzy otrzymują kartę przedpłaconą na zakupy, doładowywaną co miesiąc kwotą 150 zł. To wsparcie pozwala beneficjentom lepiej się odżywiać – seniorzy spożywają więcej warzyw, owoców, nabiału i mięsa. Rocznie karty otrzymuje ponad 10 tys. seniorów w całym kraju. Fundacja Biedronki jest laureatem prestiżowej nagrody Dobroczyńca roku 2021 w kategorii pomoc społeczna.

Więcej informacji o Fundacji Biedronki można znaleźć na stronie: www.fundacjabiedronki.pl

 

[1] https://www.mp.pl/pacjent/neurologia/choroby/191797,zaburzenia-pamieci-u-osob-starszych, ostatni dostęp 27.01.2022

[2] https://www.silowniapamieci.pl/, ostatni dostęp 27.01.2022

 

 

Rekrutacja 

 

Od dnia 17,01,2022 ogłaszam nabór na stanowisko głównej księgowej (na zastępstwo) w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej przy ul. Farnej 3, Wrocław-Psie Pole.

Wymagane kwalifikacje:

  1. Wykształcenie wyższe ekonomiczne - kierunek rachunkowość, podatki.
  2. Kursy księgowe w zakresie jednostek budżetowych oraz  JST.
  3. Doświadczenie w księgowości minimum 15 lat.
  4. Obsługa jednostek budżetowych lub/oraz  spółdzielczych (minimum jeden rok).
  5. Obsługa programów księgowych FK, Płatnik, R2 Płatnik.
  6. Umiejętność obsługi bankowości elektronicznej.
  7. Wysoka kultura osobista, zdolności interpersonalne, umiejętność współpracy w zespole.
  8. Znajomość programów FK DOS oraz posiadanie certyfikatu Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych będzie dodatkowym atutem.

Dodatkowe informacje:

Stanowisko na czas określony w związku z zastępstwem .

Aplikacje prosimy kierować na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. w terminie nieprzekraczalnym do 24 stycznia 2022 r. do godz. 9.00.

 

 

 

Opel Vivaro

Dzięki głównemu darczyńcy, niemieckiej fundacji RENOVABIS, po raz pierwszy w historii Domu kupiony został 9-osobowy Opel Vivaro.

 

samochod

 

 

Podziękowania

Podziękowania od Archidiecezji Wrocławskiej.

00eaf266-33dd-4dab-ab92-4b6bf16110b7 (1)